יצירת קשר

איפה כדאי למקם את הטרמפולינה?

איפה כדאי למקם את הטרמפולינה?

חושבים לרכוש טרמפולינה חדשה לחצר? תתחדשו! בשנים האחרונות הפכו הטרמפולינות ללהיט מלהיב, ואנחנו שמחים לקחת חלק בריגוש, בהנאה ובכיף שהטרמפולינות מסבות. אצלנו תוכלו להתרשם ולבחור מתוך מבחר גדלים של טרמפולינות לגינה או לחצר. רגע לפני שאתם מתחילים לקפוץ, חשוב לשים לב למקום שבו תציבו את הטרמפולינה. המיקום משפיע על תדירות השימוש, הנוחות וכמובן הבטיחות. אנו מציעים לכם מספר כללים ושיקולים שיקלו על בחירת המיקום עבור הטרמפולינה החדשה שלכם.

פני השטח והמשטח המתאים

לפני הצבת הטרמפולינה בחצר, כדאי לבחור באזור שבו פני השטח נקיים, פנויים ומפולסים, כלומר שטוחים ומאוזנים. אם פני השטח בחצר אינם ישרים, אתם יכולים, עם מעט מאמץ, לישר אותם. אפשרות אחרת היא לדאוג לפלס את הטרמפולינה באזור הנבחר, כלומר לדאוג להגבהה בטיחותית ויציבה תחת הרגליים של המתקן.

פרט לפני השטח, חשוב להניח את הטרמפולינה על משטח דשא, חול, אדמה או כל משטח רך ו"נושם" אחר. בחרו מקום שבו אין בעיית ניקוז או היקוות של שלוליות בחורף. בנוסף, כדאי לבדוק מפעם לפעם את מצב המשטח שעליו ממוקמת הטרמפולינה ואת יציבותה. בחורף, למשל, עשויה האדמה להיות ספוגה במים, והטרמפולינה יכולה לקבל הטייה לצד מסוים. במצב כזה, לא כדאי לקפוץ עליה, עד לייצוב מחדש, כדי לא להעמיס על השלדה והקפיצים.

שימו לב – בשל סכנת התעקמות ושבירה, לא מומלץ להניח את הטרמפולינה על גבי משטח קשיח ואטום כדוגמת אספלט או בטון.

קרוב או רחוק מהבית?

בזמן הקפיצה על טרמפולינה, במיוחד כאשר מדובר במשתמשים צעירים, יש להקפיד שיהיה באזור מבוגר אחראי. אם החצר רחבת ידיים, כדאי להביא את השיקול הזה בחשבון. מיקום הטרמפולינה בקצה מרוחק של החצר, רחוק למשל ממרפסת הבית או מהמקום שבו אתם, המבוגרים, נוהגים לשבת, עשוי להיות בעייתי. כאשר הילדים קופצים, והמבוגרים משוחחים, אוכלים או שותים במקום מרוחק, תשומת הלב קטנה ופחות נוח להשגיח על הנעשה בקפצית. מצד שני, אחד ההנאות הגדולות בטרמפולינה הוא לקפוץ, לשחק ולהשתולל, ולשחרר פה ושם קריאות שמחה והתלהבות. כשמדובר בכמה ילדים שקופצים יחד, השמחה גדולה ומכופלת, וגם הקריאות והצעקות יכולות להפוך לרמות ומשמעותיות. אז כן יש מניע למקם את הטרמפולינה רחוק יותר. הכלל שיכול לסייע בהכרעת השיקולים לכאן או לכאן הוא שכדאי למקם את הטרמפולינה במרחק מספק מהבית – כזה שיאפשר תחושה של חופש ומרחב מצד אחד, אך קרוב מספיק על מנת לשמור על קשר עין עם הקופצים.

עצים, צמחיה ושאר ירוקים ומעופפים

זה יכול להיות כיף גדול לקפוץ על טרמפולינה שמחופה בכיפת עלווה ירוקה של עץ גדול. זה גם יכול להיות ממש מבאס לגלות שלפני כל עלייה על הטרמפולינה אתם צריכים לפנות אותה מערמות של עלים, לנקות אותה מחרצנים שהשליכו עטלפים, או לבדוק אם יש עליה לשלשת ציפורים. טרמפולינה שניצבת מתחת לעץ חשופה לכל מיני "נשירים" – עלי שלכת, פירות העץ, לשלשת ציפורים ועטלפים. עוד מפגעים "עונתיים" הם ביצים או גוזלים שנפלו מן הקן, ענפים שבורים, וגם פרחים עם דבורים רוחשות בתוכם, במקרה של עצים כדוגמת צאלון או מכנף נאה. יש גם יתרונות לטרמפולינה מתחת לעץ: פחות חם בזמן הקפיצה, אפשר לקפוץ גם בשעות בהן השמש קופחת, וגם – אין כמו לשכב לנוח על גבי משטח הקפיצה, על הגב, ולבהות בעלי העצים מלמעלה…

טרמפולינה מתחת לעץ

טרמפולינה שממוקמת בסמוך לעצים עשויה לסבול מבעיה נוספת – ישנם עצים ששורשיהם "מרימים" את האדמה. אנחנו לא  תמיד שמים לב לכך, אך שורשים שהתרוממו עשויים להשפיע על היציבות והאיזון של הטרמפולינה, ולהביא לשימוש פחות בטוח, לעומס על מפרקי השלדה והקפיצים ולהתבלות מהירה יותר.

ועוד כמה נקודות חשובות לגבי מיקום הטרמפולינה בחצר:

  • מלבד צמחיה ומעופפים מן הטבע, חשוב למקם את הטרמפולינה במרחק בטוח מחוטי חשמל או טלפון, גדרות גבוהות וכדומה.
  • בימות החורף כדאי להיערך מראש, לחזק ולקבע את הטרמפולינה לאדמה. יש לדאוג לקבע גם חפצים בחצר או על הגג, כדוגמת דוד שמש, אנטנה ואחרים.
  • קחו בחשבון שקשה להתנתק מן הטרמפולינה, גם כשהחשכה יורדת… לכן כדאי לדאוג למקם את הטרמפולינה בסמוך לפנס או למקור אור, או להפך – לדאוג לתאורה הולמת באזור שבו תציבו אותה.

אנו מאחלים לכם שימוש מהנה במיקום מעולה!