יצירת קשר

טרמפולינה, כי היא כן חלק מהנוף

טרמפולינה, כי היא כן חלק מהנוף

אחת ההתלבטויות הקיימות אצל אלה המעוניינים למקם טרמפולינה בגינת הבית נובעת מהחשש שהיא תהרוס את הנוף או תסתיר אותו. אחרי שהשקעתם לא מעט משאבים בעיצוב הגינה הפרטית שלכם, בין אם על ידי שתילת דשא, עצים או פרחים, או בין אם בחרתם לעצב את הגינה  על ידי מסלעה מרשימה שממנה נשפך לו מפל קטן, הדבר האחרון שאתם תרצו זה שכל ההשקעה שלכם תיהרס על ידי טרמפולינה ולא משנה כמה כיף היא מוסיפה לחיים.

התלבטות זו מובנת לחלוטין. לעיתים לאותה ההתלבטות נוסף חשש אחר: תופעת הפרצה הקוראת לגנב. לאלה הגרים בבתים פרטיים תמיד קיים החשש כי מה שרואים בחוץ מעיד על מה שקיים בפנים. לכן, אם גנב יראה בחוץ טרמפולינה גדולה ומרשימה, הוא עלול להסיק כי גם בתוך הבית קיימים חפצים מרשימים. מסקנה זו עלולה להוביל לפריצה אל תוך הבית ואת זה בוודאי כולנו רוצים למנוע.

אבל, רגע לפני שאתם דוחים על הסף את התקנת הטרמפולינה אצלכם בחצר, כדאי לדעת כי קיימות לא מעט אפשרויות להסתיר או למזג את נוכחותה של הטרמפולינה אצלכם. חבל לפספס את ההנאה והבריאות המופקים מהשימוש בטרמפולינה בגלל בעייה שקל למצוא לה פתרון.

קיבצנו עבורכם מספר אפשרויות הקיימות למיזוג הטרמפולינה אצלכם בחצר ולהסתרתה מעיניים זרות:

מיקום – בחירת המיקום תלויה לא מעט בגודל הגינה או החצר שלכם. אך במידה וגודל הגינה מאפשר לכם, כדאי לבחור ולמקם אותה במקום בו יקשה על עוברי האורח מהרחוב לראות אותה: למשל בפינה בגינה או מאחורי המחסן אם זה מתאפשר.

לחילופין, אם זה אפשרי, כדאי לשקול ולמקם אותה בין עצים או שיחים גבוהים, או צמחיה גבוהה. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון כי את הטרמפולינה יש למקם רק על משטח שהוא ישר, על מנת שתהיה יציבה. אם אינכם מוצאים בגינה מקום שהוא גם ישר וגם ניתן להסתרה, ניתן להזיז את הטרמפולינה ממקום למקום – אם כי זה מתאים בעיקר לדגמים הקטנים יותר – כך שאפשר להשתמש בה, ולאחר השימוש להחזירה למקום המסתור.

טרמפולינה ממוקמת בין עצים

צבעי הסוואה – נכון, אנחנו אמנם לא יוצאים לקרב, אבל צביעת הטרמפולינה בצבעים שיוכלו לטשטש אותה בהחלט יכול לעזור. קחו בחשבון כי לרוב צבעי הטרמפולינה הם כחול ושחור. אלה הם צבעים שקל לטשטש אותם, יחסית, בגינה, בין אם היא קטנה או גדולה. בנוסף, וכפי שציינו קודם, ניתן למקם אותה על יד צמחיה ירוקה/ חומה כמו עצים ושיחים מטפסים. מיקום שכזה יכול להיות מצוין ולהקשות על עוברי האורח להבין מה נמצא בגינה שבה הם מביטים כרגע.

רשת הסוואה – לעיתים, לא צריך לצבוע ואפשר להסתפק בכיסוי באמצעות רשת שחורה גדולה וצפופה וזה כבר יעשה חלק גדול מהעבודה.

קישוט – אם אתם חוששים מהתקנת הטרמפולינה בגינה כי זו תפריע ליופייה של הגינה, כדאי לחשוב על מספר קישוטים שיתאימו לאופי הגינה שלכם. כשיש לכם גינה צבעונית, המקושטת במגוון פרחים, ניתן לקנות (ואם אתם מספיק יצירתיים אז לעשות בעצמכם) מספר מוביילים של פרפרים צבעוניים, כאלה שיתאימו לצבע ולגוון הגינה.

בנוסף, אם אתם אוהבים לבלות בשעות אחר הצהריים המאוחרות בגינה, קיימים היום מספר גדול של פריטים סולאריים הניתנים לתליה – אם הרעיון של אנרגיה זו קוסם לכם, תוכלו להנות ממגוון גדול של פרפרים סולאריים הנטענים מאור השמש ונותנים גוון וצבע מקסים בשעות החשיכה. את הפרפרים – הסולארים והרגילים, ניתן לתלות על רשת ההגנה של הטרמפולינה שהיא חזקה ויציבה מספיק על מנת להחזיק את הפרפרים. כך הוספתם עוד זריקת צבע נהדרת והמון אופי אל תוך הגינה שלכם.

טרמפולינה שקועה באדמה – חלק מהטרמפולינות הנמכרות ניתן לטמון לפחות חלקית באדמה על ידי חפירת בור שבתוכו הן ניצבות. כך, בניגוד ליתר הטרמפולינות הנישאות לגובה ומוצבות על רגליים, את הרגליים של אלה הממוקמות בתוף בור מתאים לא תראו.

חשוב לזכור שיש לתכנן מבעוד מועד היכן תרצו למקם אותה מאחר ואין אפשרות להזיז את הטרמפולינה ממקום למקום לאחר ההתקנה. בנוסף, יש לחפור באדמה לפני התקנתה של הטרמפולינה. בטרמפולינות מסוג אלה, מאחר ולא רואים את הרגליים שלה, חסכתם לכל הפחות כ-60 ס"מ של גובה. לעיתים, פעולה זו מאפשרת למזג את הטרמפולינה בצורה טובה מאד עם הגינה.

רשת צל – הימצאותה של רשת צל גבוהה בחצר היא פתרון מצוין להסתרתה של הטרמפולינה, במיוחד אם אתם מתגוררים בדירת הגן בבניין קומות. לעיתים ניתן למקם את הטרמפולינה מתחת לרשת הצל וכך הדיירים שמעליכם לא יכולים לראות אותה. מצב זה אפשרי רק אם אתם מודדים מבעוד מועד את גובה הפרגולה הקיימת ומחשבים האם גובה הטרמפולינה אותה אתם מעוניינים לקנות יוכל להיכנס בבטחה מתחת לרשת. דבר זה מתאים בדרך כלל לטרמפולינות הקטנות יותר. מעבר להסתרתה מעיני הציבור, זה מקום מצוין בו ניתן למקם את הטרמפולינה בימי השמש החמים או בימים גשומים.

הטרמפולינה טובה לכל נפש. היא מהווה מקום מצוין לפעילות גופנית, היא מעודדת פעילות חברתית, טובה לכל הגילאים והיא נגישה תמיד בכל שעה בה תרצו לקפוץ עליה. בכל מקרה שבו תרצו להסתיר אותה ובכל צורה בה תמזגו אותה עם הסביבה, הטרמפולינה עדין תמשיך לשמש אתכם באותה צורה בה היא שמשה אתכם טרם ההסתרה. אל תוותרו על פעילות זו ואל תניחו לעובדה שהיא עלולה להפריע לגוון הטבעי של החצר למנוע את השימוש בה.